X Jubileuszowe Spotkanie Pacjentów Wyleczonych z Choroby Nowotworowej

Jubileuszowe Spotkaniu Pacjentów Wyleczonych z Choroby Nowotworowej we wrocławskiej Hali Stulecia było naprawdę wyjątkowe z bardzo wielu powodów. Po raz dziesiąty zorganizowane zostało przez wrocławską Klinikę Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Na spotkanie zjechały dzieci wraz z rodzicami z całej Polski wypełniając tym samym salę po brzegi.

Głównym wydarzeniem sobotniego spotkania, które prowadziła prof. Alicja Chybicka, było bez wątpienia spotkanie 6-letniej Patrycji, która w ten dzień poznała Macieja Stuhra, jej dawcy szpiku. Patrycja chorowała od urodzenia, na szczęście w odpowiednim momencie znalazł się niezbędny dawca szpiku dla dziewczynki, którym teraz okazał się być Maciej Stuhr. 10 grudnia 2009 Patrycja miała udany przeszczep szpiku, ale zasady w tego typu operacją mówią jasno, że spotkanie dawcy i biorcy możliwe jest dopiero po upływie minimum roku od przeszczepu. Ta uroczystość nie mogła być chyba jednak lepszą okazją do tego :)

Drugim znaczącym wydarzeniem było odznaczenie Międzynarodowym Orderem Uśmiechu które to, na wniosek pacjentów prof. Chybickiej, otrzymał mecenas Krzysztof Bramorski, który od pięciu lat organizuje aukcje charytatywne na rzecz kliniki. Zgodnie z tradycją po wręczeniu odznaczenia niezbędne było także uroczyste pasowanie na członka społeczności orderu oraz wypicie świeżo wyciśniętego soku z cytryny, które przebiegło bezproblemowo.

Na sam koniec przygotowano występy dziecięcych zespołów muzycznych oraz specjalne pokazy tańca.
Zapraszam do galerii!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...