Devmeetings.pl czyli programowanie gier w JavaScript

W ostatni weekend miałem przyjemność gościć na szkoleniu z cyklu zaawansowanych technik programowania w JavaScript, tym razem konkretnie z zakresu programowania gier w JS. Podczas intensywnego 2-dniowego treningu omawiane były zagadnienia związane z tworzeniem interaktywnych, wydajnych i multimedialnych gier uruchamianych w przeglądarce.

Szkolenia z cyklu Devmeetings, a szczególnie ta edycja, dedykowana są programistom aplikacji webowych, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności o tworzenie gier oraz dla game developerów. Szkolenia służą też wzajemnym poznaniu osób z branży, posiadających solidny warsztat developerski i doświadczenie w projektach programistycznych. Inicjatywa jest naprawdę godna uwagi, ponieważ do tej pory nie spotkałem się z tak profesjonalnie zorganizowanym szkoleniem, a w dodatku całkowicie bezpłatnym
Warto przyjrzeć się bliżej koncepcji bezpłatnych i wyspecjalizowanych szkoleń, które są organizowane zarówno we Wrocławiu, jak i w innych miastach Polski. Szczególnie gdy nie jest to jednorazowy "event", a fragment całego przedsięwzięcia w którym firmy z wieloletnim doświadczeniem chcą dzielić się wiedzą ekspercka z polską społecznością - w dodatku nie narażając ich na koszty.

Spotkania tego typu to na pewno świetny trend w branży szkoleniowej i żaden pasjonat tematyki omawianej na szkoleniach na pewno nie może przejść obok nich obojętnie. Czekam na kolejne projekty tego typu, bo widzę w nich niesamowity potencjał rozwojowy.


Więcej zdjęć ze szkolenia:

2 komentarze:

  1. Jakieś wideo będzie dostępne?

    OdpowiedzUsuń
  2. @shpyo - na tym szkoleniu akurat nie było rejestrowane wideo

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...