Publikacja w Business Spectrum

W tym artykule zaprezentuję jedną z moich publikacji prasowych, tym razem w magazynie Business Spectrum. Miała ona miejscu już jakiś czas temu, ale do tej pory w natłoku innych zajęć projektowych, nie mogłem znaleźć odpowiedniego momentu na przygotowanie tej relacji. Na szczęście co się odwlecze to nie uciecze, a więc zapraszam do lektury!

Wszystkie zdjęcia opublikowane w wywiadzie zostały zrobione podczas fotoreportażu z wizyt pełnomocnika Wojewody ds. Euro 2012 Michała Jarosa, na placu budowy nowego Dworca Głównego PKP we Wrocławiu oraz wizytacji na AOW, czyli Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Jak już pewnie większość czytelników tego bloga zauważyła, moją ulubioną działką w fotografii są właśnie fotoreportaże, a szczególnie te które wymagają spontaniczności i jak największej kreatywności - często pomimo niesprzyjających warunków i niefotogenicznego otoczenia.Tak też było w tym przypadku, szczególnie w "ruinach" dworca i na surowej obwodnicy autostradowej.

W momencie wizytacji postęp prac był naprawdę widoczny i jak najbardziej terminowy. Teraz gdy to publikuję, tematem głównym w mediach jest problem opłat za przejazd AOW, które rząd chce wprowadzić, a z którymi nie zgadzają się przede wszystkim same władze miasta Wrocławia. Wcześniej otrzymane deklaracje mówiły, że ruch samochodów osobowych dla mieszkańców będzie całkowicie bezpłatny, jednak najnowsze informacje wskazują, że ma być on częściowo płatny. Należy mieć nadzieję, że pod presją społeczną oraz dzięki konsekwentnej postawie władz lokalnych, decyzja ta jeszcze zostanie zmieniona. Ja - również kierowca - bardzo na to liczę.


Więcej materiałów z publikacji i sesji zdjęciowej:


fragment wywiadu:
"Michał Jaros: - Moim zdaniem nikt nie jest w Polsce na tyle odważny i nierozważny, by budować hotel czy restaurację tylko na Euro 2012. Obiekty  takie muszą mieć klientów przez lub po Euro. Ja bym bardziej się przejmował obiektami użyteczności publicznej, takimi jak choćby stadion. Czy będzie zagospodarowany, czy znajdzie jakieś zastosowanie, czy będzie się utrzymywał i czy jego budowa kiedykolwiek się zwróci? Nie wiem. Stadion będzie kosztował prawie miliard złotych, to jest jedna czwarta rocznego budżetu miasta! Nie można go później dotować, musi utrzymywać się sam"Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...