5 lat Opera Software w Polsce

Jak zapewne większość z Was nie wie, właśnie w 2006 roku Opera otworzyła swoje pierwsze biuro we Wrocławiu (z 23 pracownikami) i zapoczątkowała drogę do osiągnięcie celu - Opera Mini jako najpopularniejsza na świecie przeglądarka mobilna!
Wielu z Was pewnie od razu pomyśli "Ale przecież jest Mozilla / Chrome", oczywiście - co potwierdzają także statystyki tego bloga: 7% gości na tym blogu korzysta z Opery. I pomimo, że słyszałem o niej wiele dobrych opinii, sam również nie mogłem się do tej pory do niej przekonać. Ale już za to w dziale przeglądarek mobilnych, Opera Mini - subiektywnie i statystycznie jest najlepsza.

Dziś Opera zatrudnia we Wrocławiu prawie 200 pracowników i właśnie obchodziła oficjalnie swoje 5 urodziny w Polsce. A ja miałem przyjemność uczestniczyć w specjalnym evencie z tej okazji. I wydarzeniem to było naprawdę zacnym, nawet nie ze względu na miejsce i okoliczności, ale przede wszystkim ze względu na ludzi. A konkretnie ludzi-blogerów...

Gdybym chciał zacząć zachwycać się każdym z osobna, to zapewne i tak nikt z Was by tego nie przeczytał, więc po prostu polecę Wam samemu przekonać się o uczestnikach panelu i ich serwisach. Zaproszeni zostali: Kominek, Przemek Pająk, MC Silk, Zuch, Magda Baran, Dorota Kamińska, Alina Szczerba i Ania Włodarczyk. I właśnie najciekawsze było to, że w dyskusji panelowej każdy miał inny punkt widzenia. Nie była więc to typowa konferencja ekspertów dla ekspertów, ale poznanie przekroju realnych doświadczeń i różnych punktów widzenia. Co można byłoby przewidzieć, najbardziej aktywny w tym towarzystwie był najszybszy raper na świecie - MC Silk, który nawet swoją mamę przekonał do funkcjonalności smartphona. Mnie się jeszcze ta sztuka nie udała, jeszcze.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...